Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
26-05-2011
List Marka Jurka, Przewodniczącego Prawicy Rzeczypospolitej do posłów - członków Komisji Kultury i Środków Przekazu

Panie i Panowie Posłowie

Członkowie Komisji Kultury i Środków Przekazu Sejmu RP

Szanowni Państwo!

Przekazuję Państwu dwa Oświadczenia Prawicy Rzeczypospolitej w związku z bulwersującą decyzją Jury Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni o zaproszeniu i publicznym uhonorowaniu Romana Polańskiego.

Festiwal ten jest nie tylko wydarzeniem w życiu korporacji filmowej. Jest przedsięwzięciem publicznym organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wspieranym oficjalnie (przez współorganizację, pomoc finansową lub patronat społeczny) przez wiele innych instytucji publicznych (samorząd województwa pomorskiego, stacje publicznej radiofonii i telewizji, dziennik Rzeczpospolita, Grupę Lotos). Jako taki znajduje się również w obszarze odpowiedzialności Parlamentu.

Zachęcam więc Państwa gorąco do skorzystania z uprawnień Państwa Komisji (zawartych w art. 158 Regulaminu Sejmu) i wsparcie naszego wezwania do wycofania się instytucji publicznych z udziału i poparcia dla tegorocznej edycji Festiwalu. W szczególności uważam, że powinniście Państwo podjąć w tej sprawie dezyderat skierowany do Ministerstwa Kultury (i ewentualnie również do Ministerstwa Skarbu – jako wykonawcy obowiązków właściciela lub współwłaściciela przedsiębiorstw finansujących Festiwal).

Zachęcając Państwa do odważnych kroków i realizacji Waszej odpowiedzialności, proszę jednocześnie o dobre przygotowanie podejmowanych działań i dążenie (na tyle, na ile jest to możliwe)do porozumienia wszystkich, mogących udzielić im poparcia.

Łączę wyrazy szacunku i pozdrowienia –

(-) Marek Jurek

Warszawa, 26 maja RP 2011Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]