Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
12-05-2011
Przedstawiciele Prawicy Rzeczypospolitej złożyli – jak w roku ubiegłym – kwiaty na grobie wicepremiera Jana Stanisława Jankowskiego

W poniedziałek 9 maja br. na cmentarzu wojskowym na Powązkach w Warszawie przedstawiciele Prawicy Rzeczypospolitej z przewodniczącym Markiem Jurkiem złożyli – jak w roku ubiegłym – kwiaty na grobie wicepremiera Jana Stanisława Jankowskiego.
Jan Stanisław Jankowski podczas okupacji niemieckiej stał – jako wicepremier rządu Rzeczypospolitej – na czele Krajowej Rady Ministrów. W czasie powstania warszawskiego był najwyższym przedstawicielem władz cywilnych w walczącej stolicy. Aresztowany przez Armię Czerwoną, zmarł zamęczony w sowieckim obozie koncentracyjnym.
Prawica Rzeczypospolitej co roku 9 maja przypomina, że gdy w Moskwie Stalin organizował paradę zwycięstwa po zakończeniu wojny, którą wspólnie z Niemcami wywołał – przywódcy Rzeczypospolitej siedzieli w sowieckich więzieniach, pozbawieni wolności po pięciu latach walki z Niemcami o wolność Polski i narodów Europy.

Załączniki:Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]