Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
07-12-2007
Marszałek Marek Jurek odebrał w Rzymie nagrodę "Giuseppe Sciacca"

Jury VI Edycji Międzynarodowej Nagrody im. Giuseppe Sciacca, pod przewodnictwem Profesora prawa Giuseppe Santaniello, Honorowego Przewodniczącego Rady Państwa Republiki Włoskiej, przyznało nagrodę Markowi Jurkowi, kiedy sprawował funkcję marszałka Sejmu i patronował pracom nad wpisaniem do polskiej konstytucji ochrony życia ludzkiego od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.

W uzasadnieniu Jury napisało: „Postanowiliśmy przyznać Panu to wyróżnienie w uznaniu Pana wysokiego zaangażowania moralnego i obywatelskiego w pełne poszanowanie zasad katolickich i fundamentalnych wartości cywilizacji europejskiej, w szczególną ochronę podstawowych praw każdej istoty ludzkiej, na arenie krajowej i międzynarodowej".

Obok marszałka Marka Jurka nagrodę w tegorocznej edycji odebrał również Kardynał Angelo Bagnasco, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch.

Nagroda Giuseppe Sciacca została ustanowiona w 2001 roku ku pamięci studenta architektury, który podczas swojego krótkiego życia charakteryzował się prawością i wielką szlachetnością wobec innych. Jednym z laureatów tej nagrody jest kardynał Joseph Ratzinger, który otrzymał ją w 2005 r., a odbierał po wyborze na Stolicę Apostolską jako Benedykt XVI.

Wręczenie nagrody odbyło się w Izbie Deputowanych Parlamentu Włoskiego 7 grudnia br.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]