Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
04-04-2011
List otwarty do Posłów PiS ze Śląska

Szanowna Pani Poseł Maria Nowak
Szanowny Pan Poseł Jerzy Poleczek
Szanowny Pan Poseł Grzegorz Tobiszowski

W związku z publikacją “Raportu o stanie Rzeczypospolitej” autorstwa PiS i sformułowaniem w nim teorii. że “śląskość jest po prostu pewnym sposobem odcięcia się od polskości i przypuszczalnie przyjęciem po prostu zakamuflowanej opcji niemieckiej", zwracamy się do Państwa z prośbą o wyjaśnienie tego wyjątkowo niefortunnie zredagowanego stanowiska. Tego typu stwierdzenia są obecnie “wodą na młyn” dla lewicowych ugrupowań, które nigdy w naszym regionie nie cieszyły się popularnością. Nasze oburzenie wywołuje fakt, iż pryncypialnie formułuje się pewne uogólnienia, które wpychają ludzi przywiązanych do patriotycznej tradycji Górnego Śląska w objęcia autonomistów.
My, Ślązacy, jesteśmy takimi samymi Polakami jak mieszkańcy innych regionów naszego kraju. Jako spadkobiercy chrześcijańskich idei Wojciecha Korfantego, który dla demokratycznej Polski i Śląska oddał całe swoje życie uważamy, iż odbieranie nam patriotyzmu i przywiązania dla Polski jest niewłaściwe.

Z wyrazami szacunku -
W imieniu Zarządu Wojewódzkiego Prawicy Rzeczypospolitej
Krzysztof Masny
Pełnomocnik okręgowy Prawicy Rzeczypospolitej Katowice
W pełni identyfikujemy się z treścią “Apelu do mieszkańcow Śląska” sygnowanego m.in. przez lidera Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka i w ślad za nim powtarzamy, że “rozniecanie sztucznych podziałów nie przyniesie nic nikomu“. Apelujemy zatem do środowisk i organizacji działających na rzecz polskości Śląska, o współdziałanie, aby prawdę o Śląsku lepiej poznały i elity i obywatele. Przy okazji zaś spisu powszechnego, prosimy i zachęcamy wszystkich: przyznawajmy się do polskości! Niech nie będzie ujmą dla nikogo prawda, że Ślązak znaczy Polak!Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]