Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
20-02-2011
Znicze przed ambasadą Tunezji w Warszawie

Przed ambasadą Tunezji w Warszawie uczczono w niedzielę pamięć polskiego misjonarza zabitego w Tunisie. B. marszałek Sejmu Marek Jurek (dziś lider Prawicy Rzeczpospolitej), apeluje do polskich władz o monitorowanie tunezyjskiego śledztwa w sprawie tego zabójstwa.
Znicze przed ambasadą zapalili, oprócz Marka Jurka, także europoseł PiS Konrad Szymański oraz kilkanaście innych osób. Wszyscy uczcili pamięć salezjanina Marka Rybińskiego i zmówili za niego modlitwę.
"Mamy nadzieję, że polskie władze będą uczestniczyć w tunezyjskim śledztwie w sprawie śmierci polskiego duchownego i że nie pozostawią bez odzewu tej sprawy zabójstwa na tle religijnym, bo dziś wygląda to tak, jakby tą zbrodnią bardziej przejęto się w Tunezji niż w Polsce" - mówił Jurek, nawiązując do wielotysięcznych manifestacji na ulicach Tunisu. Szymański oczekuje także poruszenia tej kwestii na forum międzynarodowym.
Według władz tunezyjskich sposób zadania śmierci polskiemu salezjaninowi, 34-letniemu ojcu Markowi Rybińskiemu, wskazuje na terrorystyczny charakter zbrodni. Tunezyjski rząd potępił zabójstwo.
Jak donoszą agencje, sytuacja wewnętrzna w Tunezji jest nadal niestabilna. Sprawujący władzę od 23 lat prezydent Zin el-Abidin Ben Ali zbiegł z kraju 14 stycznia w następstwie trwających od tygodni demonstracji, których uczestnicy domagali się poprawy warunków życia i politycznej liberalizacji. (PAP) 20.02.

wkt/ je/.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]