Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
15-01-2011
I Konwencja Samorządowa Prawicy - 15 stycznia 2011

W dniu dzisiejszym (15 stycznia 2011r.) w historycznym budynku PASTy w Warszawie odbyła się I Konwencja Samorządowa Prawicy Rzeczypospolitej. Blisko 200 samorządowców Prawicy i zaproszonych gości podsumowało ubiegły rok, przede wszystkim niedawne wybory lokalne. W głównym wystąpieniu programowym Prezes Marek Jurek podziękował tym wszystkim ludziom Prawicy, którzy odważnie poddali się wyborczej weryfikacji zarówno pod sztandarem Prawicy Rzeczypospolitej, na listach komitetów lokalnych, jak i gościnnie na listach innych partii politycznych.

Odnosząc się do bieżącej sytuacji politycznej Prezes Prawicy skomentował działania rządu Donalda Tuska i rządzącej Platformy Obywatelskiej. W odniesieniu do fatalnej postawy Rządu wobec śledztwa smoleńskiego podkreślił, że „potrzebny jest dzisiaj rząd zaufania społecznego, który sprawi, że Polska będzie do zagranicy mówić jednym głosem, a państwo odzyska autorytet w społeczeństwie. Jeśli do powołania takiego gabinetu nie potrafią doprowadzić partie dominujące dziś w Parlamencie, to znak – że trzeba jak najszybciej zmienić reguły polskiej polityki”.

W związku z działaniami rządu podważającymi poczucie bezpieczeństwa emerytalnego Polaków Prezes Prawicy stwierdził: „Rząd mami społeczeństwo złudzeniem stabilizacji. Sięganie po pieniądze z Funduszu Rezerwy Demograficznej czy z OFE to nie żadne stanowcze i odważne decyzje, ale zwykła nieodpowiedzialność premiera, który nie myśli o przyszłości i chce odroczyć ujawnienie skutków kryzysu. Ten rząd nie ma żadnego planu przyspieszenia wzrostu gospodarczego. Potrzebny jest nowy, radykalny impuls dla przedsiębiorczości”.

Marek Jurek ogłosił, że wiosną tego roku Prawica Rzeczypospolitej przedstawi projekt zasadniczych zmian podatkowych, łączący dwie zasady, na których powinna opierać się polska polityka gospodarcza: wsparcie dla przedsiębiorczości i prawa rodziny.

W dalszej części wystąpienia, odnosząc się do wyzwań 2011 roku, Prezes Marek Jurek wskazał, że większościowe wybory do drugiej Izby Parlamentu to wielkie wyzwanie dla opozycji. W imieniu Prawicy Rzeczypospolitej zaapelował do Kolegów z Prawa i Sprawiedliwości oraz z Polska Jest Najważniejsza – „Zawieście spory, przynajmniej w odniesieniu do wyborów senackich. Już dziś powinniśmy wspólnie zadeklarować, że do Senatu opozycyjne partie na prawo od centrum pójdą jako jeden blok republikański. Prawica Rzeczypospolitej apeluje o takie porozumienie”.

Na koniec wystąpienia Marek Jurek zauważył, że „mamy dziś poparcie ćwierć miliona wyborców. Żeby bezpośrednio wpływać na instytucje państwa potrzebujemy poparcia miliona Polaków. To realny cel na bliskim politycznym horyzoncie. Każdy z nas wie, że na każdego naszego wyborcę przypada kilku takich, którzy głosowali na innych nie z przekonania, ale dlatego, że obecny system gwarantuje im miejsca w Parlamencie. Tym Polakom trzeba dodać wiary w siłę ich głosu i w to, że w sprawach publicznych można i trzeba kierować się sumieniem i przekonaniami”.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]