Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
26-10-2010
Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie wprowadzenia traktatowej kontroli nad polityką budżetową państw Unii Europejskiej.

Próba wprowadzenia traktatowej kontroli nad polityką budżetową państw Unii Europejskiej – którą chcą forsować na rozpoczynającym się pojutrze posiedzeniu Rady Europejskiej Niemcy i Francja – to działanie wymierzone w samą istotę suwerenności narodowej państw Europy i Polski.

Dziś największym problemem naszego kraju jest pogłębiający się kryzys demograficzny. Starzenie się społeczeństwa stanowi najpoważniejsze zagrożenie dla naszej gospodarki. Wprowadzenie w tej sytuacji zagranicznej kontroli nad polityką prorodzinną naszego kraju oznaczałoby pozbawienie Polski możliwości ochrony własnej przyszłości.

Oczekujemy od Prezydenta i rządu zdecydowanego przeciwstawienia się tym pomysłom, od polskiej dyplomacji oczekujemy skutecznych działań w celu mobilizacji i współdziałania tych rządów i sił politycznych w Unii Europejskiej, które są przeciwne nieodpowiedzialnym pomysłom destrukcji władzy i odpowiedzialności państw narodowych.

(-) Marek Jurek, przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej

Warszawa, 26 października RP 2010Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]