Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
Podkarpacie: Marek Jurek przedstawił partnerów w wyborach

Lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek zapowiedział w Rzeszowie, że w nadchodzących wyborach samorządowych głównym partnerem jego partii w regionie będzie Podkarpacka Liga Samorządowa, a w skali kraju - m.in. Polskie Forum Ludowo Chrześcijańskie "Ojcowizna".
Były marszałek Sejmu dodał, że trwają także rozmowy z innymi partiami prawicowymi oraz niezależnymi samorządowcami. - Zachęcamy m.in. działaczy Stronnictwa Piast do współpracy z nami - mówił Jurek na konferencji prasowej w Rzeszowie.

Podkarpacka Liga Samorządowa to stowarzyszenie, które założył w 2009 r. b. europoseł Ligi Polskich Rodzin Andrzej Zapałowski. Skupia m.in. byłych działaczy LPR z Podkarpacia. Prezesem Ligi jest Zapałowski.

Polskie Forum Ludowo-Chrześcijańskie "Ojcowizna" to ugrupowanie założone przez Romana Bartoszcze, b. działacza PSL. To partia, która skupia osoby o poglądach konserwatywno-ludowych. Jej prezesem jest Leszek Murzyn.

Jurek podkreślił, że najbliższe wybory są bardzo ważne, bo trzeba bronić autonomiczności samorządu przed presją central partyjnych, bardzo często chcących sterować samorządem nawet nie przez miejscowe organizacje, ale z miast wojewódzkich, czy wręcz z Warszawy.

Zaznaczył, że głównym i niezmiennym kierunkiem działalności Prawicy Rzeczypospolitej są prawa rodziny. - Samorząd powinien pracować w tym kierunku. Ma możliwości ustawowe i chcemy, żeby tę politykę prowadził - mówił były marszałek Sejmu.

Pytany przez dziennikarzy, kiedy jego partia przedstawi swoich kandydatów w wyborach do samorządów, odpowiedział, że gdy tylko zostanie ogłoszona data wyborów. - O konkretnych kandydatach będziemy mówić wówczas, kiedy inne ugrupowania też będą zgłaszać swoich. Prowadzimy rozmowy z różnymi środowiskami i jak będzie ogłoszona data wyborów, będziemy rozmawiać o nazwiskach - dodał Jurek.

Źródło: Onet.plCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]