Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
19-08-2010
Stanowisko Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie mogiły żołnierzy Armii Czerwonej w Ossowie

Mogiła żołnierzy Armii Czerwonej, którzy zginęli pod Ossowem w 1920 r. wzniesiona w roku 2010 wzbudza ogromne emocje i kontrowersje. Ma to miejsce nie z powodu śmierci, pochowania i wzniesienia nagrobka zmarłym żołnierzom sowieckim, gdyż każdy zmarły i każda mogiła zasługują na należny szacunek. Kontrowersje i nasz stanowczy protest wynikają z faktu, że wzniesienie nagrobka w formie monumentu, termin jego odsłonięcia oraz przewidziana temu zdarzeniu oprawa nie były stosowne.

Monument w Ossowie został sfinansowany ze środków publicznych. Również ze środków publicznych sfinansowano utwardzenie drogi oraz wzniesiono most, który po odwołanej uroczystości został usunięty. Przewidziano udział w uroczystości polskiej Kompanii Honorowej oraz wybrano termin, który jest wielkim świętem Wojska Polskiego i polskich żołnierzy. Przygotowano oprawę należną osobom zasłużonym, których czyny były heroiczne i służyły słusznej sprawie, a nie żołnierzom armii najeźdźczej.

Należy szanować wszystkich zmarłych i wszystkie nagrobki, będące miejscem wiecznego spoczynku zarówno patriotów, jak i osób niezasłużonych. Domagamy się jednak, aby władze publiczne dbały o należne proporcje. Jesteśmy to winni polskim patriotom, którzy 90 lat temu oddali życie, by Polska była wolna, by Polacy mogli żyć w niepodległej Ojczyźnie.
(-) Piotr Strzembosz,
koordynator wojewódzki Prawicy Rzeczypospolitej
tel. 605 053 663

(-) Grzegorz Pruszczyk,
pełnomocnik okręgowy Prawicy Rzeczypospolitej
tel. 501 505 123

(-) Kazimierz A. Zych,
pełnomocnik powiatowy Prawicy Rzeczypospolitej w Wołominie
tel. 602 512 040Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]