Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
08-06-2010
Pismo Roberta Kuraszkiewicza, Szefa Sztabu Marka Jurka do TVP S.A. ws. debat wyborczych

Warszawa 07.06.2010.

Wielce Szanowny Pan
Łukasz Kardas
Dyrektor OPR TVP S.A.

W związku z mailem otrzymanym od Pana w dniu 04.06.2010. pragnę w imieniu Sztabu Wyborczego Kandydata na Prezydenta RP Marka Jurka poinformować, że uznajemy zaproszenie TVP S.A. do tzw. „debaty” za kompletnie niepoważne. Brak podstawowych informacji w zaproszeniu na temat debaty określa nieprofesjonalne podejście telewizji publicznej do najważniejszych wyborów w Polsce.
Nie zgadzamy się na arbitralne dzielenie kandydatów. Pragnę poinformować, że w najbliższych wyborach nie kandydują przedstawiciele partii, ale osoby, które cieszą się zaufaniem obywateli. Telewizja publiczna jest powołana do realizacji misji mediów publicznych, a nie do realizacji interesów wyborczych partii, które mają w niej największe wpływy.
Jesteśmy otwarci na poważną debatę, czego dowód daliśmy w postaci pierwszej prezydenckiej debaty między Markiem Jurkiem i Andrzejem Olechowskim. Nie możemy jednak akceptować manipulacji pod hasłem dzielenia kandydatów na rzekomych przedstawicieli partii parlamentarnych i pozaparlamentarnych, ponieważ w najbliższych wyborach nie kandydują reprezentanci partii, ale obywatele z poparciem partii politycznych.
Najlepszym rozwiązaniem jest seria debat z losowo dobranymi kandydatami, bądź udział wszystkich kandydatów w dyskusji. Debat powinno być jak najwięcej. Deklarujemy gotowość udziału w każdej dobranej losowo: zarówno w pięcioosobowych, jak i dwuosobowych. Kampania wyborcza w wyborach prezydenckich powinna być starciem poglądów. Media publiczne nie dają kandydatom szansy na wiarygodną prezentację poglądów.
W manipulacji, która służy realizacji interesów PiS i SLD nie zamierzamy brać udziału. Uważamy, że propozycja debat w takiej postaci jest naruszeniem zasad równego dostępu kandydatów do mediów publicznych i zamierzamy skierować w związku z tym skargę do Państwowej Komisji Wyborczej. Jeżeli mimo tego Telewizja Publiczna zamierza realizować tzw. „debatę” to żądamy możliwości zeprezentowania naszego stanowiska w czasie antenowym przeznaczonym na wystąpienie naszego kandydata.
Z należnym uszanowaniem
Szef Sztabu Wyborczego Kandydata na
Prezydenta RP Marka Jurka
Robert KuraszkiewiczCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]