Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
07-06-2010
List Roberta Kuraszkiewicza, Szefa Sztabu Marka Jurka do Ryszarda Hińczy, Dyrektora-Redaktora Naczelnego Programu I Polskiego Radia

Robert Kuraszkiewicz
Szef Sztabu Wyborczego Kandydata
na Urząd Prezydenta RP Marka Jurka
Warszawa, 1 czerwca 2010 r.

Pan Ryszard Hińcza
Dyrektor – Redaktor Naczelny
Programu Pierwszego
Polskiego Radia


Panie Dyrektorze,

W nawiązaniu do Pańskiego pisma z dnia 28 maja dotyczącego zaproszenia pana Marka Jurka do udziału w debacie na antenie Programu Pierwszego PR pragnę poinformować, iż nic mi nie wiadomo o wcześniejszych „ustnych” ustaleniach w tej sprawie.
Jednocześnie pragnę zwrócić uwagę na dokonanie przez Państwa całkowicie niestosownego podziału kandydatów. Kandydaci na urząd Prezydenta RP są przedstawicielami swoich komitetów wyborczych, a nie partii politycznych. Wedle przepisów prawa partie polityczne nie mają prawa wystawiać kandydatów w wyborach prezydenckich.
Jednocześnie pragnę zaznaczyć, iż dokonywanie sztucznego podziału kandydatów jest całkowitym zaprzeczeniem zasad demokracji, także dobrych obyczajów i misji mediów publicznych. Media publiczne powinny wszystkim kandydatom stwarzać równe szanse zaprezentowania swoich poglądów, a nie klasyfikować ich wedle niezrozumiałych kryteriów. W związku z tym oceniamy, że koncepcja przeprowadzenia debat zaproponowana przez Program 1 Polskiego Radia nosi wszelkie znamiona manipulacji przeprowadzonej w imię interesów partii politycznych(PiS i SLD), które mają największy wpływ na funkcjonowanie mediów publicznych. W takiej manipulacji nie zamierzamy brać udziału.
Komitet Wyborczy kandydata na urząd Prezydenta RP Marka Jurka oczekuje od mediów publicznych, w tym Polskiego Radia zorganizowania serii debat i dyskusji kandydatów do najwyższego urzędu w państwie na zasadach przejrzystości i równości. Jedynym akceptowalnym rozwiązaniem jest zorganizowanie debat pomiędzy kandydatami, którzy byliby losowo dobrani i uzyskali możliwość równego dostępu do czasu antenowego.
W każdej chwili jesteśmy gotowi do podjęcia rozmów z kierownictwem Polskiego Radia w tej kwestii.


Z wyrazami szacunku –

/-/ Robert KuraszkiewiczCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]