Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
21-04-2010
Marek Jurek: Chcę, żeby ta kampania była poważną debatą o przyszłości Polski.

Drodzy Państwo,

Przeżyliśmy wielki narodowy dramat. Straciliśmy Prezydenta, najważniejszych dowódców Wojska Polskiego, wielu wybitnych polityków, urzędników i prawych ludzi.
Chciałbym, żebyśmy z tej wielkiej narodowej żałoby wyszli lepsi, silniejsi, bardziej zjednoczeni.

Musimy teraz myśleć o przyszłości Kraju, która zależy przede wszystkim od polskich rodzin. To na ich dobro powinna być ukierunkowana cała polityka państwa. Przyszłość zależy od rozwoju gospodarczego, bo bez niego nie jest możliwa ani pomyślność rodzin, ani polityka solidarności państwa z rodziną. Przyszłość wymaga naprawy życia publicznego. Musimy zrobić wszystko, by odejść od klimatu walki za wszelką cenę o władzę, gdzie nie liczy się solidarność narodowa, zasady, szacunek dla innych Polaków. Powinniśmy w życiu naszego państwa być wierni zasadom cywilizacji chrześcijańskiej i dziedzictwa Jana Pawła II.
To dla tych spraw 13 lutego zgłosiłem swoją kandydaturę na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej.

Chcę, żeby ta kampania była poważną debatą o przyszłości Polski. Musimy w niej konfrontować założenia polityki, ale również przekonywać się i szukać porozumienia w sprawach najważniejszych. Jeśli wystąpi w niej – w imię kontynuacji dziedzictwa prezydenta Lecha Kaczyńskiego – Jarosław Kaczyński – chcę szukać z nim porozumienia w czasie wyborów i po wyborach.

Musimy zrobić wszystko, by wybory w tak dramatycznej sytuacji przebiegły dobrze i normalnie. Dlatego zachęcam Wszystkich spośród Państwa, zdecydowanych głosować na mnie, by umożliwić swym podpisem start każdego kandydata, którego doświadczenia i oddania dobru publicznemu możemy być pewni. Wszyscy musimy zapewnić w rozpoczętej już kampanii poważną debatę o Polsce – by wygrać mógł najlepszy.

(-) Marek JurekCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]