Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
13-09-2007
Marszałek Marek Jurek wystartuje do Senatu

Lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek będzie kandydował w najbliższych wyborach parlamentarnych do Senatu. O swojej decyzji poinformował w środę na konferencji prasowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Jak zaznaczył, będzie startował w okręgu piotrkowskim, w tym samym, w którym dwa lata temu został wybrany do Sejmu. Marszałek chce w nadchodzących wyborach "poddać się bezpośredniej ocenie swoich wyborców". Jurek ubiega się o mandat, aby - jak mówił - "dalej reprezentować sprawy, które uważa za najważniejsze". Zaliczył do nich prace nad prawami rodziny, chodzi mu m.in. o wydłużeniem urlopu macierzyńskiego. Lider Prawicy zaapelował do premiera Jarosława Kaczyńskiego o udzielenie wsparcia propozycji obniżenia podatków dla rodzin wychowujących dzieci.

Według Jurka, potrzebna jest też zmiana prawa wyborczego. Chodzi tu o wprowadzenie ordynacji większościowej, w której wybierać się będzie konkretną osobę, a nie listy. Jak przyznał, wierzy, że "w spokojniejszej izbie jaką jest Senat" będzie mógł tym sprawom poświęcić więcej czasu.

Jurek przyznał że długo rozważał, do której Izby wystartuje. Jednak - jak uważa - wybory bezpośrednie, których jest zwolennikiem, a takie są do Senatu, to najlepszy sposób oceny jego dotychczasowej pracy i działań. Jak twierdzi jest jeszcze jeden powód. To atmosfera w Sejmie, gdzie "polityka stała się bardzo brutalna". Dlatego w Senacie, w którym panuje spokojniejsza atmosfera, będzie mógł lepiej wykonywać swoją pracę. Ma nadzieję, że pozwoli mu to na skuteczne zachęcenie innych do współpracy z jego ugrupowaniem.

Przyznał, że miał różne propozycje kandydowania do Sejmu i Senatu z innych okręgów, także z Warszawy. Wybrał jednak okręg piotrkowski, z którym jest związany od lat.

Pytany o szansę koalicji Ligi Polskiej Prawicy (LPR, UPR i Prawica Rzeczypospolitej) w nadchodzących wyborach Jurek stwierdził, iż ma nadzieje, że będzie to dwucyfrowy wynik. Według niego w polskim parlamencie potrzebna jest taka właśnie prawica, która byłaby "kontrapunktem" dla ewentualnej koalicji PO i PiS. Nie wyklucza także po wyborach współpracy z PiS i jak twierdzi - byłaby to naturalna koalicja.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]