Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
17-03-2010
Pierwszy sejmikowy klub Wspólnoty Samorządowej Prawicy!

Wspólnota Samorządowa Prawicy - to nowy, utworzony dziś klub radnych podkarpackiego sejmiku wojewódzkiego. Tworzy go trzech radnych, którzy dotychczas działali w ramach klubu PiS. Klub tworzą Stanisław Bajda (Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego), Bogusław Tofilski i Bogdan Romaniuk, który został jego szefem.

Jego zdaniem teraz często jest tak, że radni sejmiku nie działają w interesie regionu, bo realizują politykę partii. Jako przykład wskazuje dramatyczną sytuacje służby zdrowia na Podkarpaciu i postawę radnych PO.

Liczy, że nowy klub już teraz będzie ofertą dla wszystkich, którym nie podoba się taka sytuacja. A niezależnie od tego powołana 7 marca Wspólnota Samorządowa Prawicy w całym kraju chce w jesiennych wyborach samorządowych wystawiać kandydatów do sejmików i innych szczebli samorządów, by jak przekonywał Marian Piłka wybierać radnych a nie “partyjnych funkcjonariuszy”.

Po jesiennych wyborach Wspólnota Samorządowa jest gotowa tworzyć samorządowe koalicje i z PO i z PiS-em. Wyklucza jedynie współpracę z SLD.

Źródło: TVP RzeszówCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]