Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
05-03-2010
Komunikat Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie apelu do Donalda Tuska

W dniu dzisiejszym delegacja Prawicy Rzeczypospolitej z wiceprezesem Marianem Piłką na czele złożyła w Kancelarii Premiera Apel do Donalda Tuska o wycofanie zgłoszonych przez Rząd kandydatur do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Akcja zbierania podpisów pod Apelem, która prowadzona była w ciągu ostatnich tygodni w Internecie, spotkała się z bardzo dużym odzewem społecznym. Wśród sygnatariuszy znalazło się wiele znanych nazwisk świata kultury, mediów, polityki, życia religijnego, samorządowców oraz innych licznych zawodów i profesji.

Sygnatariusze Apelu oczekują od Donalda Tuska wycofania rekomendacji dla Leszka Garlickiego, Marka A. Nowickiego i Romana Wieruszewskiego - kandydatów jawnie opowiadających się przeciw polskiemu prawu chroniącemu życie ludzkie od poczęcia. Twórcy Apelu przypominają, że Polska w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności zobowiązała się działać na rzecz prawa do życia. Jednocześnie przypominają, że Platforma Obywatelska w swoim programie opowiada się za utrzymaniem obowiązującego dziś w Polsce tzw. kompromisu w zakresie ochrony życia, co jawnie kłóci się z kierowaniem do ETPC osób podważających polski stan prawny w tym zakresie.

Prawica Rzeczypospolitej serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które swoim podpisem poparły Apel do premiera Rządu RP.

Marian Piłka – Wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej
Lech Łuczyński – Sekretarz Generalny Prawicy RzeczypospolitejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]