Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
03-03-2010
Oświadczenie Marka Jurka w sprawie kolejnego wyroku Trybunału Strasburskiego przeciwko Polsce

Decyzja Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie Kozak przeciw Polsce jest złamaniem ducha i litery prawa obowiązującego w naszym kraju. Nie ma również nic wspólnego z realizacją zasad Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

Wyrok ten jest również atakiem na prawa rodziny, będące podstawą całego życia społecznego. Konstytucja RP uznaje prawo małżeństw, czyli związku kobiety i mężczyzny, do ochrony i opieki Rzeczypospolitej. Nie można zmuszać żadnego kraju do uznawania za rodzinę związków homoseksualnych.

Oburzający jest udział sędziego Lecha Garlickiego w orzeczeniu Trybunału. Jego współautorstwo tego wyroku stanowi jeszcze jedno potwierdzenie nieodpowiedzialności polityki obecnego rządu, który sędziego Garlickiego rekomendował do dalszego pełnienia misji w Trybunale. Ponownie wzywam Premiera do wycofania i zmiany kandydatur na stanowisko sędziego Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Apeluję do Prezydenta Rzeczypospolitej o zwołanie (na podst. 141 Art. Konstytucji RP) Rady Gabinetowej celem omówienia z rządem polskiej polityki praw człowieka i jej praktycznych realizacji.

Marek JurekCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]