Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
02-03-2010
Spotkanie Marszałka Marka Jurka z mieszkańcami Targówka

Na zaproszenie Stowarzyszenia Dom na Skale 28 lutego 2010 r. Pan Marszałek Marek Jurek spotkał się z młodzieżą ze Stowarzyszenia i mieszkańcami Dzielnicy Targówek w kawiarni „U Pana Boga za piecem” przy Kościele Matki Bożej Różańcowej na Bródnie. Licznie przybyli na to spotkanie, około 200 osób, mieszkańcy Targówka gromkimi brawami przywitali Pana Marszałka. Spotykanie było w konwencji wywiadu prowadzonego z Panem Marszałkiem przez ks. Marcina Ożóg wikarego miejscowej parafii.
Wiodącym tematem wywiadu było pytanie: Czy katolik może być politykiem?. Ale były też pytania dotyczące :
- dotychczasowej działalności politycznej Marszałka,
- Jego rodziny,
- stosunku do różnych spraw decydujących o zachowaniu przez Polskę tożsamości narodowej w ramach przynależności do Unii Europejskiej,
- o utrzymanie waluty narodowej,
- o traktat Lizboński,
- szacunek do chrześcijańskiego dziedzictwa,
- o to jak bronić prawa do życia i praw rodziny i wiele innych.
Na wszystkie pytania Pan Marszałek udzielał obszernych, wyczerpujących odpowiedzi. Następnie pytania zadawali Panu Marszałkowi przybyli na spotkanie mieszkańcy Targówka.
Między innymi pytali o stosunek Pana Marszałka do zmiany ordynacji wyborczej z proporcjonalno- większościowej, obecnie obowiązującej na, ordynację opartą o wybory przedstawicieli do senatu, sejmu i samorządów w okręgach jednomandatowych. Pan Marszałek odpowiedział, że jeżeli zostanie wybrany na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polski to na pewno złoży do sejmu projekt takiej właśnie ustawy w sprawie wprowadzenia wyborów w okręgach jednomandatowych, gdyż aktualnie obowiązująca ordynacja wyborcza nie stwarza możliwości wyboru najlepszych kandydatów do pełnienia mandatów posłów, senatorów, radnych, ale utrwala patologiczny sposób ich wyboru poprzez przywódców największych partii, finansowanych z budżetu państwa.
Dyskusja przy kawie, herbacie i cieście, upieczonym przez młodych członków Stowarzyszenia Dom na Skale, licznie uczestniczącym w spotkaniu, trwała do późnych godzin wieczornych.
Tak liczny udział mieszkańców Targówka, pomimo późnej godziny, (spotkanie rozpoczęło się po godz. 20) w spotkaniu z prawicowym kandydatem na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej może świadczyć o tym, że Pan Marszałek dokonał właściwego wyboru podejmując decyzję o kandydowaniu i że może liczyć na poparcie wielu wyborców z Targówka w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Jan Mamaj
Pełnomocnik Prawicy Rzeczypospolitej dzielnicy TargówekCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]