Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
22-02-2010
Oświadczenie Marka Jurka ws. sytuacji TVP po odwołaniu wicedyrektor TVP1 Anity Gargas

Odwołanie Anity Gargas ze stanowiska wicedyrektora TVP1 za emisję filmu o komunistycznym dyktatorze Jaruzelskim jest kolejnym przejawem pogłębiającej się zapaści telewizji publicznej. Dwadzieścia lat po odzyskaniu niepodległości dziennikarze są szykanowani za pokazywanie prawdy o czasach zniewolenia Polski.
Anita Gargas pada ofiarą zawłaszczenia TVP przez partyjny układ PiS-SLD. Tymczasem telewizja publiczna nie może być traktowana jako łup partyjny i poświęcana na rzecz wyborczych interesów władzy, w których nie chodzi o reprezentację jakichkolwiek poglądów społecznych. Nie można sprowadzać roli mediów do ringu partyjnych central i odsuwać od kierowania jej sprawami niezależnych ludzi mediów, jak wcześniej Bronisława Wildsteina, Krzysztofa Nowaka, Krzysztofa Skowrońskiego.
Przywrócenie mediom publicznym ich pozycji społecznej, przywrócenie dziennikarzom warunków wykonywania zawodu zgodnie z misją publicznej radiofonii i telewizji, przywrócenie warunków rzeczywistej debaty publicznej – stanowi jedną z najpilniejszych kwestii naprawy życia publicznego w Polsce.


(-) Marek Jurek
Warszawa, 22 lutego RP 2010Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]