Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
Prawica Rzeczypospolitej na Podlasiu

Spotkanie z Wiceprezesem Prawicy Rzeczypospolitej Marianem Piłką w Łapach

W niedzielę 11 października 2009 roku w Łapach miało miejsce spotkanie z Wiceprezesem Prawicy Rzeczypospolitej, posłem I, III, IV i V kadencji Marianem Piłką.
W spotkaniu uczestniczył również Pełnomocnik okręgowy Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Bogusław Dębski oraz radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Jacek Łapiński.
Zgromadzeni członkowie, sympatycy oraz mieszkańcy Łap i okolicy w swoich pytaniach poruszyli wiele interesujących tematów. Ich obecność świadczy o poszukiwaniu przez wyborców alternatywy dla partii znajdujących się obecnie w parlamencie. Taką alternatywę widzą w Prawicy Rzeczypospolitej.
Podczas dyskusji poruszono m.in. problematykę związaną z rolą Polski w Unii Europejskiej i ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego, który Wiceprezes Piłka nazwał największym nieszczęściem w polityce zagranicznej po 1989 roku. Wskazał na wynikające z niego osłabienie polskiego głosu w Unii Europejskiej i wzmocnienie pozycji Niemiec.
Zgromadzeni byli naturalnie zainteresowani stanowiskiem Prawicy wobec ujawnionej afery hazardowej, która obrazuje stan kryzysu na polskiej scenie politycznej. Marian Piłka zwrócił uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy politycznej i wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. Obecne modele partii politycznych, poseł Piłka porównał do armii, gdzie jedna osoba pełni rolę przywódcy, a pozostałym członkom wpaja się bezwzględne posłuszeństwo i zabrania własnego myślenia. Jednomandatowe okręgi wyborcze powodują, iż posłowie są „bliżej” społeczeństwa a wyborcy mają możliwość oceny ich działań w parlamencie.
Zwrócono również uwagę na konieczność wspierania polityki prorodzinnej, która ma zapobiec zbliżającemu się kryzysowi demograficznemu oraz załamaniu się systemu emerytalnego i systemu finansów publicznych.
Na zakończenie Wiceprezes Marian Piłka wraz z Wicemarszałkiem Bogusławem Dębskim zachęcili zgromadzonych do dalszego organizowania struktur Prawicy w powiecie, poszukiwania osób o zbieżnych poglądach i nawiązywania z nimi bliższej współpracy w perspektywie zbliżających się wyborów samorządowych i wyborów prezydenckich.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]