Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
14-10-2009
Przeciw oligarchii cwaniaków – oświadczenie po konferencji krajowej Prawicy Rzeczypospolitej

Zarząd Główny Prawicy Rzeczypospolitej, zebrany na konferencji z udziałem członków Rady Politycznej, zwraca się do Sejmu RP o jak najszybszą zamianę obecnego rządu. Odwołanie szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, ministra Mariusza Kamińskiego, potwierdza, że rządy premiera Tuska stanowią bezpośrednie zagrożenie dla interesu publicznego. Zmiana rządu wymaga zarówno zaangażowania i głosów opozycji, jak moralnej reakcji po stronie uczciwych i odpowiedzialnych polityków większości.

Jednocześnie występujemy zdecydowanie przeciw próbom wzmacniania pozycji politycznej postkomunistycznego SLD. Wprowadzanie postkomunistów do świata władzy – a widzimy to już w mediach publicznych – samo w sobie stanowi pogłębienie kryzysu państwa. Zdolność do zmiany rządu stanowi test odpowiedzialności politycznej wszystkich sił politycznych. Obecny kryzys nie może stać się jedynie pożywką dla kolejnej fazy walk partyjnych. Uczestnicy afer muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej, a Polska już dziś musi dostać elementarnie wiarygodny rząd. Kraj nie może być skazany na władzę subkultury cwaniactwa: mówienie przez polityków czego innego publicznie, czego innego prywatnie, opieranie polityki nie na odpowiedzialności i przekonaniach, ale na sondażach i żądzy władzy, zacieranie granicy między światem polityki a półświatkiem pseudorozrywki. A to właśnie oligarchia cwaniaków stworzyła klimat dla otwartych nadużyć i handlowania władzą publiczną.

Szczególną manifestacją nieodpowiedzialności całej klasy politycznej PO-PiS były wydarzenie prowadzące do ratyfikacji traktatu lizbońskiego, który dramatycznie obniża pozycję Polski w Unii Europejskiej i zmniejsza możliwości polskiej polityki europejskiej. Nasza ocenę tych działań i zaniechań przedstawiliśmy w oświadczeniu „Suma wszystkich błędów” (załączone w aneksie).

Reagując na wydarzenia, domagając się działań poprawiających stan państwa, jesteśmy jednocześnie świadomi, że warunkiem pełnej realizacji dobra wspólnego narodu jest przywrócenie polityce jej moralnego wymiaru oraz znaczenia odpowiedzialności i przekonań. Mamy świadomość, że analiza badań poparcia dla kandydatów na urząd Prezydenta RP potwierdza pozycję Prawicy Rzeczypospolitej jako piątej partii w Polsce i realnej propozycji politycznej dla wszystkich, którzy pragną silnej Polski jako państwa opartego na wartościach cywilizacji chrześcijańskiej. Nakłada to na nas obowiązek wzmożonej pracy nad przygotowaniem do przyszłorocznych wyborów prezydenckich i samorządowych. Jesteśmy gotowi w tej pracy współdziałać ze wszystkimi środowiskami podzielającymi wartości, którym służymy. Zachęcamy Wszystkich do odważnego myślenia o polityce: Polskę można i trzeba zmienić. Wymaga to tylko naszego zaangażowania i nie godzenia się na władzę oligarchii cwaniaków. Trzeba się jej przeciwstawić – to nasz obowiązek.

W imieniu Prawicy Rzeczypospolitej: (-) Marek Jurek, przewodniczący, (-) Lucyna Wiśniewska (wiceprzewodnicząca), (-) Jan Abgarowicz, wiceprzewodniczący Rady Politycznej

Warszawa, 13 października RP 2009Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]