Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
07-10-2009
Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej – po zmianach w rządzie

Zmiany personalne w rządzie „podyktowana poprawą wizerunku rządu” (według określenia p.o. przewodniczącego sejmowej PO, posła Grzegorza Dolniaka) stanowią jedynie efektowną ucieczkę przed rzeczywistą odpowiedzialnością za stan klasy kierowniczej PO, ujawniony w wyniku afery hazardowej.

Premier Donald Tusk usuwa ludzi, na których ciążą publiczne zarzuty, ale to sam Premier ponosi odpowiedzialność za akceptację w najwyższych kręgach władzy ludzi pozostających w najbliższej zażyłości z baronami hazardu, w tym z osobą winną przestępstwa korupcji. U źródeł afery hazardowej leży tolerancja Premiera dla tego rodzaju zachowań.

Jako zupełnie skandaliczną oceniamy działania podjęte przez premiera Tuska przeciw szefowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego, ministrowi Mariuszowi Kamińskiemu. Decyzja ta to otwarty atak na śledztwo w sprawie afery hazardowej.

Jedyną drogą do wyjścia z moralnego kryzysu państwa jest odwołanie premiera Donalda Tuska i powołanie nowego rządu zaufania społecznego, z nowym – gwarantującym polityczną bezstronność – ministrem sprawiedliwości (również powołanie przez Sejm spełniającego te same kryteria prokuratora generalnego, w wypadku wejścia w życie zmian ustrojowych uchwalonych przez Parlament).

(-) Marek Jurek, przewodniczący
Warszawa, 7 października RP 2009Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]