Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
23-08-2009
Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej - Polska musi wystąpić przeciw doktrynie wypędzenia

Polska musi wystąpić przeciw doktrynie wypędzenia - oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej po przemówieniu Eryki Steinbach w obecności niemieckiej kanclerz federalnej

Przemówienie Eryki Steinbach, powtarzające ataki propagandy hitlerowskiej na przedwojenną Polskę i Czechosłowację, wygłoszone w przeddzień 70-tej rocznicy paktu Ribbentrop-Mołotow w obecności kanclerz Angeli Merkel, pokazuje jasno, że problemem w stosunkach polsko-niemieckich nie jest pani Steinbach personalnie, ale poparcie państwa niemieckiego dla doktryny wypędzenia, którą pani Steinbach oficjalnie reprezentuje.

Prawica Rzeczypospolitej wzywa Prezydenta i rząd do jasnego i otwartego poinformowania władz niemieckich, że doktryna wypędzenia jako taka narusza zasady dobrych stosunków polsko-niemieckich.

Władze Rzeczypospolitej powinny jak najszybciej wystąpić do władz niemieckich o wycofanie pojęcia „wypędzenia” z oficjalnego języka Republiki Federalnej i o zaniechania jakiegokolwiek wsparcia państwowego dla organizacji odwołujących się do tej doktryny. Takiej samej postawy Polska i polskie siły polityczne powinny oczekiwać od czołowych niemieckich partii politycznych. Władze Rzeczypospolitej powinny poinformować Niemcy, że wszelkie nawiązywanie do doktryny wypędzenia będzie przez nas traktowane jako działanie skierowane przeciw dobrym stosunkom polsko-niemieckim.

Polska musi również na forum europejskim wyraźnie przeciwstawić się doktrynie wypędzenia jako moralnej rewizji współczesnej historii Europy i niemieckiej odpowiedzialności za drugą wojnę światową i jej następstwa.

(-) Marek Jurek, przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej

Warszawa, 23 sierpnia RP 2009Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]