Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
25-06-2009
W niedzielę 21 czerwca 2009r. w Katedrze Radomskiej odbyło się uroczyste pożegnanie Jego Ekscelencji Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego.

W imieniu pracowników ochrony zdrowia diecezji radomskiej przemawiała dr Lucyna Wiśniewska.

Ekscelencjo, Czcigodny Księże Arcybiskupie.
Przypadł nam w udziale zaszczyt złożenia podziękowań w imieniu pracowników ochrony zdrowia naszej diecezji jak również Koła Radomskiego Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.
Dziękujemy za te 7 lat obecności wśród nas, za wszelkie dobro i troskę, jakich od Waszej Ekscelencji przez ten czas doświadczaliśmy. Za otwartość umysłu i serca na problemy ochrony zdrowia, zarówno na pracowników jak i chorych. Dziękujemy za to, że mogliśmy zawsze liczyć na obecność Waszej Ekscelencji w momentach dla nas ważnych. Dziękujemy za spotkania w naszych szpitalach przy różnych okazjach, zarówno z pracownikami jak i chorymi. Dziękujemy za wsparcie w sytuacjach trudnych.
Dziękujemy za to ciągłe pochylanie się nad chorym, wskazywanie nam kierunku działania.
Smutek, jaki towarzyszy pożegnaniu przeplata się u nas z radością, że będziemy mieć ambasadora naszych spraw w Watykanie. Jesteśmy głęboko przekonani i bardzo liczymy na to, że Wasza Ekscelencja będzie ambasadorem życia, co w czasach relatywizmu moralnego przy ciągłym negowaniu życia i jego zagrożeniu jest niezwykle cenne. Życzymy, żeby ta trudna misja, jaką Ks. Arcybiskup ma do spełnienia przyniosła oczekiwane owoce. Oby ta postawa strażnika zarówno budzącego się jak i gasnącego życia, jego godności i nienaruszalności, była właściwie zrozumiana i doceniona na całym świecie. Będziemy się o to gorąco modlić. Prosimy również o modlitwę w naszej intencji, abyśmy mieli wolę i siłę do realizacji przykazań największego obrońcy życia naszych czasów ukochanego Jana Pawła II.
Życzymy Księdzu Arcybiskupowi wiele zdrowia, pokoju, sił i wytrwałości w dalszym działaniu, wszelkich łask Bożych na ten nowy trud. Szczęść Boże.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]