Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
23-06-2009
Czy następnym krokiem będzie ocenzurowanie wstępu do Konkordatu i Konstytucji? - oświadczenie

Decyzja posłów SLD i części posłów PO o skreśleniu zapisów o wartościach chrześcijańskich z ustawy dotyczącej mediów publicznych jest skandaliczna.

"Poszanowanie chrześcijańskiego systemu wartości" oraz "respektowanie chrześcijańskiego systemu wartości, za podstawę przyjmującego uniwersalne zasady etyki" (tak brzmią zapisy art. 18 i 21 obowiązującej ustawy RTV) nie są i nie były podstawą żadnych restrykcji. Były moralno-prawnym oparciem dla ludzi, którzy dla dobra całej kultury narodowej, przeciwstawiają się antychrześcijańskiej pogardzie i nietolerancji. Teraz to moralno-prawne oparcie ma być zlikwidowane. W myśl takiego obłędnego myślenia następnym krokiem środowisk lewicowych i liberalnych winno być ocenzurowanie wstępu do Konkordatu, a nawet Konstytucji RP.

Wprowadzanie w artykule 21 nowelizowanej ustawy pojęcia tzw. "orientacji seksualnych" jest uderzeniem w prawa rodziny, które są nieodłączne od moralności publicznej, potwierdzającej wartości życia rodzinnego. Jest to szczególnie wyraźne w prawie dotyczącym kultury masowej i w edukacji publicznej.

Apelujemy do Prezydenta, do centroprawicowej opozycji i do wszystkich posłów koalicji rządowej, poczuwających się do chrześcijańskiej odpowiedzialności, a szczególnie do kierownictwa Polskiego Stronnictwa Ludowego o odrzucenie tych propozycji, godzących wprost w dobro wspólne narodu.

W imieniu Prawicy Rzeczypospolitej - Marek Jurek
PrzewodniczącyCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]