Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
08-06-2009
Jesteśmy piątą partią polityczną w Polsce

(oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej po wyborach do Parlamentu Europejskiego)

Ponad sto czterdzieści tysięcy głosów i szóste miejsce w wyborach pokazały jasno, że Prawica Rzeczypospolitej ma silny i realny mandat społeczny.

W wyborach musieliśmy się zmierzyć nie tylko z niewiarygodną przewagą partii finansowanych i refinansowanych przez państwo, ale również z dezinformacją sondażową. Wyjąwszy centralne sondaże publikowane na zamówienie „Dziennika” i Polsat News – większość instytutów demoskopijnych ukrywała nasze poparcie społeczne. Tworzono nie tylko sztuczne wrażenie braku poparcia społecznego, ale i zakłamaną argumentację dla propagandy „nie mają szans”.

W kampanii byliśmy świadkami bezprecedensowego wykorzystywania telewizji publicznej do kampanii wyborczej, której towarzyszyła dyskryminacja naszej listy. TVP Info transmitowała przez całą kampanię tylko jedną naszą konferencję prasową.

Mimo to dziesiątki tysięcy Polek i Polaków, kierując się przekonaniami i solidarnością z naszą akcją polityczną, wyraziło nam swoje poparcie.

Jesteśmy dziś piątą partią polityczną w Polsce (lista profesora Rosatiego, która nas wyprzedziła o pół procenta, to koalicja trzech partii). Tę pozycję trzeba będzie potwierdzić, umocnić i poprawić. Nie mielibyśmy jej, gdyby nie wspierał nas autentyczny ruch społeczny, gdyby oddziaływanie naszej pracy nie sięgało daleko poza politykę. Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy czynnie poparli naszą kampanię. Imiennie chcę podziękować Wojciechowi Cejrowskiemu. Naszą odpowiedzią na Waszą solidarność będzie nasza dalsza, wytrwała praca.

Gratulujemy Zwycięzcom tych wyborów, przypominając o odpowiedzialności, jaka się wiąże z reprezentacją Polski na forum europejskim. Szczególnie od Prawa i Sprawiedliwości, które zaciągnęło poważne zobowiązania wobec opinii katolickiej, oczekiwać będziemy realnego zaangażowania na rzecz Europy chrześcijańskiej. Nie polityki sporadycznych i gromkich gestów, ale systematycznej pracy dla budowania opinii chrześcijańskiej w Europie. Oczywiście będziemy również zachęcać opinię katolicką do stawiania związanych z tym wymagań.

Będziemy jak do tej pory stać na straży dobra publicznego, prowadząc naszą politykę poprzez wpływ na opinię społeczną.

Prawica Rzeczypospolitej rozpoczyna przygotowania do przyszłorocznych wyborów samorządowych.

(-) Marek Jurek
Przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej
Zobacz także wpis na blogu Marka Jurka oraz wypowiedzi dla mediówCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]