Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
03-06-2009
Oświadczenie Marka Jurka dotyczące procesu wyborczego przeciwko kandydatom Prawicy Rzeczypospolitej

Proces wytoczony przez powołującego się na środowiska homoseksualne Krystiana Legierskiego jest poważną próbą ograniczania wolności słowa i wypowiedzi. Aktywiści skrajnej lewicy wywierają ostatnio bezprecedensowy nacisk na sferę publiczną, dążąc do jej ocenzurowania. Przykładem są publiczne ataki oraz procesy sądowe skierowane przeciw katolikom obecnym w mediach.

Podobne próby ograniczania możliwości wypowiadania swoich poglądów w życiu publicznym wobec osób popierający Prawicę Rzeczypospolitej podejmowały już władze TVP oraz radiowej "Trójki".

Przypominamy uchwałę z dnia 23 czerwca 2006 roku: „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, utożsamiając się z judeochrześcijańskim dziedzictwem moralnym Europy, nie może aprobować wprowadzania do dokumentów Unii Europejskiej pojęć w rodzaju „homofobia””
Zakaz wyrażania moralnej dezaprobaty homoseksualizmu odebrałby prawo do wyrażania swoich przekonań moralnych milionom ludzi.

Ponadto, skarga Krystiana Legierskiego stanowi próbę wykorzystania procedury sądowej, mającej chronić dobre imię ugrupowań oraz kandydatów do Parlamentu Europejskiego, do promocji politycznej ideologii homoseksualnej.

Przedmiotem wypowiedzi naszych kandydatów była bowiem krytyka politycznych postulatów i ideologii tego ruchu, a nie komitety czy kandydaci występujący w wyborach.

Marek Jurek
Przewodniczący Prawicy RzeczypospolitejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]