Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
30-05-2009
Komunikat Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie mediów publicznych

W dniu dzisiejszym wiceprzewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej Marian Piłka wystosował protest do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witolda Kołodziejskiego, przewodniczącej Rady Programowej Polskiego Radia Małgorzaty Bartyzel, przewodniczącej Rady Programowej TVP S.A. Janiny Jankowskiej i przewodniczącej Rady Etyki Mediów Małgorzaty Bajer w sprawie zdjęcia z emisji w telewizji i radiu publicznym programów prowadzonych przez znanego podróżnika i dziennikarza Wojciecha Cejrowskiego, po jego wsparciu w kampanii wyborczej Marka Jurka. To działanie jest cenzurowaniem debaty publicznej oraz zastraszaniem ludzi mediów.

Podczas briefingu Marian Piłka zaapelował do działaczy i kandydatów międzynarodówki Libertas do Parlamentu Europejskiego, z którą jest związane kierownictwo mediów publicznych, o potępienie dyskryminacji ludzi mediów popierających inne komitety wyborcze.

Marian Piłka zaapelował także o to, by kierownictwo publicznych mediów zawiesiło swoją działalność na czas kampanii wyborczej ze względu na ich związek z partią Libertas. Jest ona promowana w TVP i Polskim Radiu nieproporcjonalnie w stosunku do innych komitetów wyborczych.

Piotr Strzembosz
Rzecznik Prawicy RzeczypospolitejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]