Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
29-05-2009
Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej z dnia 29 maja br. w sprawie Polskiego Radia S.A.

Komunikat Polskiego Radia przekazany przez PAP 28 maja br. potwierdza fakty podane przez nas do wiadomości publicznej, a przede wszystkim zakazu antenowego, który dotknął przewodniczącego Prawicy Marka Jurka i który próbowano zamienić w stałe wykluczenie.

Wszystkie kolejne występy naszych przedstawicieli w Polskim Radiu były efektem stanowczej reakcji wobec działań łamiących równy dostęp do mediów publicznych.

Prawica Rzeczypospolitej zwraca się z prośba do organów statutowych Polskiego Radia S.A. o wyjaśnienie, czy występy Wojciecha Wierzejskiego (dnia 4 maja br.), Artura Zawiszy (15 maja br.) oraz Romana Giertycha (22 maja br.) w "Sygnałach Dnia" nie były złamaniem rzekomej zasady równego prezentowania poglądów na antenach rozgłośni.

Prawica Rzeczypospolitej zamierza skierować oficjalny protest do Państwowej Komisji Wyborczej na zarząd Polskiego Radia o stronnicze zachowania w kampanii wyborczej na rzecz KW Libertas.

Z przykrością stwierdzamy, iż najbardziej poszkodowaną grupą w takiej sytuacji są dziennikarze i pracownicy spółki, na których barki spada wykonywanie cenzorskiej polityki kierownictwa publicznego Radia, zachowującego się jakby Radio było jego prywatną własnością.

Piotr Strzembosz
Rzecznik Prawicy RzeczypospolitejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]