Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
29-04-2009
Apel Prawicy Rzeczypospolitej do polskiego Parlamentu i konferencji Europejskiej Partii Ludowej

Brońcie Papieża!

Apel Prawicy Rzeczypospolitej
do polskiego Parlamentu i konferencji Europejskiej Partii Ludowej

Mnożące się ostatnio polityczne ataki na Ojca Świętego stanowią próbę zastraszenia i zmuszenia Papieża, by nie wypowiadał się na tematy moralne i zaniechał głoszenia nauki Kościoła – jak niedawno stwierdził w miarodajnym oświadczeniu Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

Mimo apeli od trzech tygodni polski Parlament nie zabrał głosu w obronie Ojca Świętego. Zwracamy się więc ponownie do Sejmu i Senatu: brońcie Papieża, na antypapieskie deklaracje w rodzaju Rezolucji Parlamentu Belgijskiego – odpowiedzcie wyrazami solidarności i uznania dla działań Ojca Świętego na rzecz moralnego ładu życia narodów. Reprezentujecie Polskę – więc nie milczcie w imieniu Polski. Solidarność z Papieżem to moralna powinność wszystkich ugrupowań deklarujących przywiązanie do wartości chrześcijańskich, tak po stronie rządu, jak i opozycji.

Bierne przyglądanie się atakom na Ojca Świętego to zgoda na duchowy i moralny kryzys Europy. Broniąc Papieża możemy zmieniać Europę, możemy pracować na rzecz Europy cywilizacji życia.

Dziś w Warszawie z inicjatywy partii rządzącej zebrały się partie określające się jako chrześcijańsko-demokratyczne. Zwracamy się również do nich o obronę Ojca Świętego. Pokażcie, co znaczą wartości chrześcijańskie dla współczesnych chrześcijańskich demokracji. Reagujcie, bo ataki na Papieża i jego misję podważają w istocie wartości, tradycję, kulturę, ale przede wszystkim – przyszłość Europy.

(-) Marek Jurek, przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej
Warszawa, 29 kwietnia RP 2009Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]