Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
25-05-2007
Zawisza: wkrótce program gospodarczy Prawicy Rzeczpospolitej

25.5.Warszawa (PAP) - Prawica Rzeczpospolitej zaprezentuje w przyszłym tygodniu założenia swojego programu gospodarczego - zapowiedział w piątek poseł PR Artur Zawisza.

Założenia tego programu są teraz konsultowane z ekspertami - poinformował. Wymienił nazwiska Andrzeja Mikosza (minister skarbu państwa w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza) Tomasza Gruszeckiego(kierował ministerstwem przekształceń własnościowych w latach 1991-1992) oraz trzech byłych wiceministrów finansów: Cezarego Mecha, Mirosława Barszcza i Jerzego Zdrzałki.

Mikosz - dodał Zawisza - chce być ekspertem "stałym i związanym politycznie z Prawicą Rzeczpospolitej".

Program gospodarczy ugrupowania, jak dodał, będzie oparty na "zdroworozsądkowym i wolnorynkowym myśleniu".

Zawisza przypomniał, że Prawica Rzeczpospolitej opowiedziała się w czwartek za odrzuceniem przez Sejm noweli ustawy o rzemiośle, która miała wprowadzać m.in. obowiązek posiadania przez rzemieślników certyfikatów. Zdaniem Zawiszy, nowela ograniczała konkurencyjność usług rzemieślniczych, zwiększając "korporacyjne władztwo" nad tym rynkiem.

Poseł PR z satysfakcją odniósł się też do majowego rankingu zaufania do polityków przeprowadzonego przez CBOS. W rankingu tym lider Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek zajął 11 miejsce z deklarowanym 37 proc. zaufaniem (wzrost o 5 proc. w porównaniu z kwietniem), wyprzedził m.in. premiera Jarosława Kaczyńskiego (36 proc.).

"Nasza polityka spokojnej i stonowanej stanowczości przynosi rezultaty" - ocenił Zawisza. (PAP)Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]