Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
26-03-2009
Lucyna Wiśniewska „Miłosiernym Samarytaninem”

Lucyna Wiśniewska została wyróżniona w plebiscycie „Miłosierny Samarytanin” organizowanym przez Karmelitański Wolontariat Św. Eliasza.

Celem akcji jest propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, który w dokumencie
"O Zbawczym cierpieniu" pisał: "Miłosiernym Samarytaninem jest każdy człowiek, który zatrzymuje się przy cierpieniu drugiego człowieka, jakiejkolwiek by ono było natury. Ten kto świadczy pomoc, o ile możności skuteczną. W tę pomoc wkłada swoje serce, nie żałuje również środków materialnych".

Poprzez ten plebiscyt, organizatorzy chcą pokazywać jak wiele w nas dobra, jak wielu jest wśród nas tych, którzy na co dzień budują "kulturę miłości", o której tak często nauczał Ojciec Święty Jan Paweł II.

Piąta już edycja plebiscytu Miłosierny Samarytanin odbyła się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej "Florianka" przy ul. Basztowej 8. Uroczystość tradycyjnie swoją obecnością zaszczycił Jego Eminencja Kard. Stanisław Dziwisz.Nauczanie Jana Pawła II przybliżył zebranym prof. Krzysztof Globisz. Na cześć laureatów koncertowali uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego.
W uzasadnieniu napisano: „ Osoba w pełni oddana ludziom potrzebującym pomocy medycznej i nie tylko. Pomaga ludziom zwracającym się z prośbą o pomoc zarówno w sprawach medycznych, jak i w sprawach trudności z pracą, z potrzebami socjalnymi i sprawami osobistymi. Obok pracy zawodowej wykonywanej wśród chorych znajduje również czas poza szpitalem by pomóc dzieciom i starszym. Jest założycielem Radomskiej Inicjatywy Lekarskiej organizującej tzw. białe niedziele, podczas których lekarze różnych specjalności wyjeżdżają w teren przeprowadzając dodatkowe badania i służąc ludziom w zakresie profilaktyki zdrowotnej.”Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]