Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
21-07-2007
W obronie Europy chrześcijańskiej

W związku z rozpoczynającą się Konferencją Międzyrządową Prawica Rzeczypospolitej apeluje raz jeszcze do rządu premiera Kaczyńskiego o podjęcie działań na rzecz uznania wartości życia chrześcijańskiego dla Europy w nowym traktacie Unii Europejskiej.

Debata nad nowym traktatem wymaga działania zarówno Polski, jak i opinii chrześcijańskiej w Europie. Jest to niezbędne w kontekście fatalnego przepisania do mandatu na Konferencję Międzyrządową pomijającego chrześcijaństwo wstępu do Konstytucji Europejskiej. Jego podtrzymanie godzi zarówno w solidarność europejską, jak i prawa Polski.

W wypadku niemożności uzgodnienia satysfakcjonującej wspólnej deklaracji, Polska powinna odrzucić każdą deklarację wartości pomijającą chrześcijaństwo. Deklaracje takie nie są bowiem koniecznym warunkiem współpracy gospodarczej i politycznej państw Unii Europejskiej, a ich wydawanie powinno być wyrazem rzeczywistej solidarności i szacunku.

Ukształtowanie w Europie opinii chrześcijańskiej, przejawiającej się w stanowiskach i działaniach państw, jest niezbędnym warunkiem zarówno powstrzymania ataków na wartości chrześcijańskie, prawo do życia, rodzinę, jak i potrzebą Polski. To milczenie opinii chrześcijańskiej w Europie grozi Polsce izolacją, a jej przebudzenie to szansa dla Polski na pozyskanie uznania i poparcia ze strony milionów Europejczyków wierzących w Boga Dekalogu i Ewangelii.

(-) Marek Jurek
Warszawa, 21 lipca RP 2007Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]