Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
06-02-2009
Apel Prawicy Rzeczypospolitej do PO i PiS o zniesienie przymusowego poboru pieniędzy obywateli na finansowanie największych partii politycznych

Prawica Rzeczypospolitej apeluje do PO i PiS - jako partii, których głos jest rozstrzygający dla decyzji Parlamentu - o zniesienie przymusowego poboru pieniędzy obywateli na finansowanie największych partii politycznych. Mechanizm sprawiedliwy, odpowiadający art. 11 Konstytucji Rzeczypospolitej, to dobrowolne, każdorazowe delegowanie części swych podatków przez samych obywateli na wskazane przez nich partie.

Jednocześnie na czas walki z kryzysem finansowym popieramy zniesienie wydawania wszelkich środków budżetowych na ten cel. Tym bardziej, że środki budżetowe nie powinny być wykorzystywane do obniżania poziomu życia politycznego, do finansowania agresji międzypartyjnej czy pozornych działań politycznych, tzw. polityki wizerunkowej. Koszt tylko jednej takiej kampanii reklamowej jest - według szacunków - dwukrotnie wyższy niż środki, które jest w stanie zaoszczędzić w dobie kryzysu Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Polsce potrzebna jest rzeczywista odnowa polityczna, polegająca na przywróceniu w polityce znaczenia przekonań, bezinteresowności i odpowiedzialności. Czas odejść od propagandy partyjnej, popisującej się bezideową agresją w przerwach między reklamą proszku do prania a płynu do mycia naczyń.

(-) Marek Jurek, przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej
(-) Marian Piłka, wiceprzewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej
Warszawa, 6 lutego RP 2009Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]