Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
02-02-2009
Informacja po spotkaniu przedstawicieli Komitetu Pro Dono Vitae z ministrem Andrzejem Czumą.

Dziś przed południem przedstawiciele Komitetu Pro Dono Vitae - Marek Jurek, prof. Bogdan Chazan i Elżbieta Ruman - spotkali się z ministrem sprawiedliwości Andrzejem Czumą.

Spotkanie dotyczyło bezczynności prokuratury w sprawie częstych przypadków niszczenia zarodków w polskich laboratoriach, o których informowała prasa. Podczas spotkania Marek Jurek zaapelował o działania prokuratury w obronie niszczonego życia dzieci w fazie embrionalnej, dokonującego się w ramach selekcji in vitro.

Wskazał również na przestępczy charakter praktyk takich jak niszczenie i zamrażanie zarodków, które łamie prawa dziecka poczętego potwierdzone wielokrotnie w polskim prawie, szczególnie w art. 157a (w kontekście 152 i 153) Kodeksu Karnego oraz art. 1 (w kontekście art. 4a) ustawy „o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży”.

Przedstawiciele Komitetu Pro Dono Vitae, występując przeciw tezie o rzekomej próżni prawnej dotyczącej zapłodnień in vitro wskazali, że w momencie poczęcia dziecka jego życie i zdrowie podlega ochronie niezależnie od tego, czy zostało poczęte sztucznie, w laboratorium, czy naturalnie, w ciele matki.
--
Biuro Prasowe Prawicy RzeczypospolitejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]