Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
Marek Jurek udzielił poparcia Bogusławowi Rogalskiemu - kandydatowi w wyborach na prezydenta Olsztyna

31.1. Olsztyn (PAP) - Przewodniczący Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek udzielił poparcia Bogusławowi Rogalskiemu w wyborach na prezydenta Olsztyna. Wybory odbędą się 15 lutego.

Marek Jurek na konferencji prasowej w Olsztynie podziękował mieszkańcom miasta za to, że "zmobilizowali się obywatelsko" i w listopadzie odwołali w referendum skompromitowanego prezydenta Czesława Małkowskiego. Dodał, że teraz miastu potrzebny jest odpowiedzialny polityk, który pokieruje Olsztynem i zapewnił, że takim kandydatem jest europoseł Bogusław Rogalski.

Bogusław Rogalski jest jednym z sześciu kandydatów na prezydenta Olsztyna. Promuje się hasłem "Na europejskim poziomie" ale program wyborczy przedstawi na konwencji w następną sobotę tj. 7 lutego.

Do rywalizacji o urząd prezydenta z Rogalskim staną: kandydat PSL b. wiceprezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, b. senator PiS Jerzy Szmit, Krzysztof Krukowski z PO, b. posłanka SLD Danuta Ciborowska z komitetu wyborców "Porozumienie olsztyńskie" oraz Krzysztof Kacprzycki z SLD.

Poprzedni prezydent Olsztyna Czesław Małkowski został odwołany w referendum po tym, jak prokuratura postawiła mu zarzuty molestowania urzędniczek i gwałtu jednej z nich. (PAP)


Depesza PAP z dnia 31 stycznia 2009 r. pt. "Olsztyn/ Marek Jurek udzielił poparcia Bogusławowi Rogalskiemu w wyborach na prezydenta"Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]