Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
30-01-2009
"Marian Piłka: W PiS liczy się władza, nie ludzie" - artykuł w dzienniku "Polska Times"

Wydaje się, że PiS wreszcie znalazł metodę na odbicie się od sondażowego dna i sposób na przejście do politycznej ofensywy. Tą metodą ma być program gospodarczy, który oficjalnie zostanie ogłoszony na najbliższym zjeździe.
Już dziś jest on przedmiotem kontrolowanych przecieków i medialnych spekulacji. A w miarę zbliżania się zjazdu zainteresowanie nowym programem będzie umiejętnie wzmagane. Propozycja programu gospodarczego w sytuacji kryzysu i niewytłumaczalnej bierności rządu wydaje się trafnym wyborem
.

Obawa przed spowolnieniem gospodarczym, wzrostem rat kredytów walutowych i większym bezrobociem może odwrócić dotychczasowe poparcie dla obozu rządowego. Stwarza szansę dla największej partii opozycyjnej. W tym kryzysie PiS dostrzegł szansę na uniknięcie dalszej marginalizacji swojej partii.

Czy jednak ta kontrofensywa się uda? Wiele wskazuje, że tak być może. Zmiana charakteru zjazdu z medialno--propagandowego pokazu siły na dyskusje programowe ma nie tylko odpowiedzieć na społeczne znużenie pisowskim efekciarstwem, lecz także zapewnić odpowiednią oprawę medialną dla nowego przesłania programowego i w ten sposób stworzyć nowy wizerunek PiS jako partii nie tylko zdolnej do intelektualnej refleksji nad sytuacją gospodarczą, a także odnowić nadszarpnięty wizerunek partii zdolnej do troski nad losem "zwykłych ludzi" (jak to ujmują stratedzy tej partii od spraw wizerunkowych).

PEŁEN TEKST ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE WWW.POLSKATIMES.PLCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]