Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
22-09-2008
"To kolejny eksces ze strony Palikota" - rozmowa z Markiem Jurkiem i Stefanem Niesiołowskim w programie "Magazyn 24 godziny" w TVN 24

- To kolejny eksces ze strony posła Janusza Palikota – powiedział w TVN 24 Marek Jurek z Prawicy Rzeczpospolitej. Były marszałek sejmu odniósł się w ten sposób do propozycji posła PO, który postulował "spalenie archiwów IPN".

W ocenie Jurka, Palikot to "polityczny ekstremista". – Partie polityczne powinny kontrolować takie osoby i ich wypowiedzi – zwrócił uwagę były marszałek. W jego ocenie, Palikot nie konsultuje swych pomysłów z władzami Platformy, lecz natychmiast wypowiada jej na forum publicznym.

Jurek bronił działalności Instytutu Pamięci Narodowej; jak podkreślał, wypowiedzi Palikota są nie na miejscu.

Z oceną Jurka nie zgodził się Stefan Niesiołowski. Jak podkreślił marszałek Sejmu, PO to partia demokratyczna, w której każdy może wypowiadać swe poglądy. – Słowa Palikota o spaleniu archiwów nie mają szans na realizację. To jest tylko autorski projekt posła Palikota, a nie stanowisko PO – podkreślił Niesiołowski.

Wicemarszałek Sejmu stwierdził, że "dobrze się stało", iż Sławomir Cenckiewicz nie pracuje już w IPN. – W IPN jest zresztą cała kolekcja ludzi do wyrzucenia – dodał. Jak podkreślił, IPN ma cały czas kłopoty z merytoryczną stroną swej pracy, ponieważ wikła się w bieżącą politykę.

Onet.pl, 22 września 2008 r.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]