Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
10-07-2007
Kryzys koalicji

Wobec kryzysu otwartego odwołaniem z rządu wicepremiera Leppera Prawica Rzeczypospolitej oświadcza, że poparcie jakiegokolwiek wniosku zgłaszanego lub rekomendowanego przez postkomunistów (konstruktywnego votum nieufności lub skrócenia kadencji Sejmu) oznaczać będzie działanie na szkodę Państwa. Mogłoby to prowadzić do jeszcze większej zapaści polityki polskiej niż w roku’93, niezależnie od tego czy poparcie wniosków SLD miałoby nastąpić w najbliższych dniach czy tygodniach.

Oznaczałoby to bowiem oddanie wpływu postkomunistom nie tylko na bieżącą administrację sprawami Państwa, ale również na negocjacje nowego Traktatu UE, który określi status Polski w Europie na najbliższych kilkadziesiąt lat. Od rządu oczekujemy realizacji interesu publicznego, a nie wyborczej strategii partii rządzącej.

Jednocześnie Prawica Rzeczypospolitej przypomina, że mnożące się i męczące opinię publiczną konflikty nie mogą przysłaniać zasadniczych wyzwań politycznych, na jakie powinien odpowiadać rząd – jak walka o kształt Unii Europejskiej respektujący suwerenność państw i chrześcijańską tożsamość Europy, a także polityka na rzecz praw rodziny, konkretyzująca się w ustawodawstwie zmniejszającym obciążenia podatkowe rodzin wychowujących dzieci i chroniąca macierzyństwo.

Marek Jurek
10 lipca RP 2007Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]