Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
22-07-2008
Deklaracja w dniu hańby

22 lipca 1944 władze PRL przedstawiały jako początek władzy komunistycznej w Polsce, czyli początek podporządkowywania naszego kraju Związkowi Sowieckiemu. Ten dzień oficjalnego święta PRL, którego obchodami poniżano Polaków, powinien stać się – co postulowaliśmy – Dniem Pamięci Ofiar Komunizmu, powinien przypominać zło tego systemu i hańbę tych, którzy mu służyli.

Ale dzień ten to również okazja do przypomnienie zobowiązań popartych przez ogromną większość Polaków (bo deklarowanych przez główne partie polityczne) do oczyszczenia naszego życia z pozostałości kolaboracyjnego systemu komunistycznego. Zasadniczym elementem tego musi być ustawa antyubecka, która:

* uzna UB-SB za antypolską organizację, działającą przeciwko niepodległości kraju oraz prawom obywatelskim,
* ujawni w całości zasoby kadrowe UB-SB ze zaktualizowanymi nazwiskami (czego praktycznym celem jest ochrona życia społecznego przed politycznymi czy gospodarczymi wpływami byłych funkcjonariuszy UB-SB),
* natychmiast odbierze przywileje emerytalne członkom UB-SB ,
* nałoży na członków UB-SB – pod odpowiedzialnością karną – obowiązek pełnego zeznania w prokuraturze Instytutu Pamięci Narodowej o wiedzy na temat działalności tej organizacji.

Deklarujemy nasze zaangażowanie na rzecz uchwalenia ustawy antyubeckiej i oczekujemy takich działań od Parlamentu i reprezentowanych w nim partii.

Koniecznym elementem przezwyciężenia zła komunizmu musi być jego międzynarodowe potępienie, szczególnie przez organy Unii Europejskiej i Rady Europy. Wyrażamy uznanie dla działań podejmowanych w tym kierunku przez naszych parlamentarzystów. Nie będą one jednak skuteczne, jeżeli w naszym życiu społecznym będzie nadal tolerowane odwoływanie się do symboliki komunistycznej i publiczne wychwalanie twórców komunizmu. Art. 13 Konstytucji Rzeczypospolitej nie może być martwą literą.

Konkretne działania władz publicznych w tym kierunku będą najlepszym wyrazem hołdu dla ofiar poniesionych przez nasz naród w walce z komunizmem o niepodległość Polski.

(-) Małgorzata Bartyzel (-) Marek Jurek (-) Marian PiłkaCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]