Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
11-07-2008
Władze się zmieniają – aprobata komunistycznego nihilizmu trwa. Stanowisko Prawicy Rzeczypospolitej.

Ujawnienie niedawno przez „Nasz Dziennik” portalu internetowego otwarcie propagującego ideologię i praktykę komunizmu zwróciło na chwilę uwagę opinii publicznej na trwającą od lat banalizację komunistycznego zła. Banalizację zła, która podmywa i niszczy nasze życie publiczne.

W przestrzeni publicznej pojawiają się symbole sierpa i młota oraz czerwonej gwiazdy, a wizerunki Ernesto Guevary i innych komunistycznych „ikon” eksponowane są podczas publicznych zgromadzeń. W publikacjach i na ogólnodostępnych stronach internetowych eksponowana jest symbolika komunistyczna, a komunistyczni zbrodniarze są przedstawiani jako bohaterowie godni szacunku i naśladowania.

Mające miejsce jawne łamanie prawa, mimo jednoznacznych przepisów wyrażonych w Konstytucji RP i kodeksie karnym, nie spotyka się od lat z reakcja policji, prokuratury, sądów. Niestety, w tej dziedzinie nie nastąpiła w Polsce żadna rewolucja moralna. Mamy prawo mówić o tym, ze względu na działania podejmowane przez nasze środowisko.

Złożone przez członka Prawicy Rzeczypospolitej, radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Piotra Strzembosza zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez uczestników pikiety i przemarszu przez Warszawę 1 maja ub.r. propagujących totalitarny ustrój komunistyczny, nie spotkało się z żadną reakcją organów państwa. Brak reakcji ze strony policji biernie asystującej podczas opisanych zdarzeń oraz umorzenie przez Prokuraturę dochodzenia z uwagi na „brak znamion popełnionego czynu zabronionego” jest karygodne, gdyż przestępstwo z art. 256 k.k. popełnione zostało bezdyskusyjnie, a ścigane winno być z urzędu.

Podczas pikiet i przemarszów 1 maja br. w Warszawie miało miejsce podobne łamanie prawa. Wykonana dokumentacja fotograficzna dowodzi, że takie same symbole komunistycznego totalitaryzmu prezentowane były przez te same środowiska, a nawet te same osoby, co w roku ubiegłym. Jest to szczególnie bolesne dla osób dotkniętych represjami ze strony komunistycznego aparatu przemocy w okresie PRL, które w wolnej Polsce wciąż są zmuszane obcować ze złowieszczymi symbolami sierpa i młota, urągającymi pamięci ofiar komunizmu.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]