Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
17-06-2008
Marek Jurek: ratyfikacja traktatu jest bezprzedmiotowa i Stanisław Zając powinien jasno to potwierdzić

Na dzisiejszej konferencji prasowej Marek Jurek zaapelował do Prezydenta o nie ratyfikowanie traktatu europejskiego. Wezwał Prezydenta do „niezwłocznego potwierdzenia, że ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego jest bezprzedmiotowa. Jednoznaczne stanowisko Prezydenta jest konieczne wobec bulwersujących wypowiedzi ministra Michała Kamińskiego, który zapowiedział ratyfikację traktatu.”

Powiedział, że również Stanisław Zając powinien zająć jasne stanowisko w kwestii dalszej ratyfikacji traktatu. Polityk musi mieć poglądy i musi zajmować stanowisko w najważniejszych sprawach kraju – dodał.

Podkreślił, że odrzucenie traktatu jest wyjątkową okazją do podniesienia polskich postulatów w rozmowach o reformie Unii Europejskiej. Koniecznym warunkiem wstępnym zmian w działaniu Unii musi być pełna realizacja zasad unijnych w stosunku do Polski, więc przede wszystkim 100 % dopłat bezpośrednich dla polskich rolników, równość polskich pracowników na rynkach pracy, solidarność energetyczna naprawdę, a nie na papierze, a więc zaniechanie budowy gazociągu bałtyckiego – powiedział.

Marek Jurek odniósł się do niespotykanego od kilku lat przyjazdu wszystkich ważniejszych polityków na Podkarpacie. Powiedział, że jeżeli wszyscy posłowie są na Podkarpaciu to Marszałek Komorowski powinien na ten czas przenieść obrady Sejmu na ten teren, a jeżeli to jest nie możliwe to Kancelaria Prezydenta powinna uruchomić specjalny wojskowy most lotniczy pomiędzy Warszawą a Rzeszowem. Nie wszyscy posłowie, którzy chcieli przylecieć na Podkarpacie samolotem znaleźli miejsca w samolotach rejsowych, nie mówiąc o normalnych podróżnych, dla których zabrakło biletów. Posłowie – powiedział Marek Jurek –wolą latać samolotami, bo wiedzą jak wyglądają drogi z Warszawy na Podkarpacie.

W dniu dzisiejszym Marek Jurek prowadzi swoją kampanię w Krośnie. W kolejnych dniach będzie odbywał spotkania w Przemyślu, Przeworsku i Jarosławiu.
--
Biuro Prasowe Prawicy RzeczypospolitejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]