Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
22-05-2019
Stanowisko Prezesa Prawicy Rzeczypospolitej Krzysztofa Kawęckiego dotyczące wyborów do Parlamentu Unii Europejskiej

Szanowni Państwo,
w niedzielę 26 maja pójdziemy do wyborów. Będziemy wybierać posłów do Parlamentu Europejskiego. Pamiętajmy, tego dnia, że wybieramy pomiędzy europejskim Superpaństwem, w którym nie mamy nic do powiedzenia, a Europą Ojczyzn. Europą, w której rodzina, tradycja, kultura europejska i patriotyzm są wartościami, których nie musimy się wstydzić.

W ostatnich latach, widzieliśmy, jak bardzo Europa odeszła od tych wartości. Otwarta na świat, zamknęła się na swoich obywateli, pozwoliła zniszczyć kościoły, próbuje, poprzez przyjmowanie nadmiernych ilości migrantów z Afryki, rozmyć pojęcie narodu, narzuca nam wszystkim, niechcianą przez Europejczyków politykę multi-kulti.

Szanowni Państwo, coraz wyraźniej widać, że Europejczycy zmęczeni są tą polityką i że my, Polacy, nie jesteśmy w tym odosobnieni, chociaż próbowano nam to wmówić, zawstydzić czy zastraszyć. Europa budzi się i sięga po swoją antyczną, europejską i chrześcijańską tradycję.

Idąc w niedzielę do wyborów, pamiętajmy, którzy politycy nie mają nic przeciwko ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski, a za priorytet w kampanii wyborczej stawiają ,,troskę o zaściankową Polskę”, jednocześnie pozwalając na wysuwanie bezsensownych, absurdalnych roszczeń z tytułu Ustawy 447, mienia bezspadkowego, odmawiając nam jednocześnie prawa do reparacji z tytułu strat wojennych, podważają nasze chrześcijańskie korzenie, promują środowiska LGBT i sięgają po dobrostan naszych dzieci.

Polska jest jednym z największych państw w Europie, ze wspaniałą ponad tysiącletnią tradycją. Polska jest państwem bezpiecznym, jest państwem opiniotwórczym. Tę siłę daje nam nasza przeszłość, nasza wspólnota narodowa i polska rodzina. Wybierajmy więc rozważnie. Chociaż Prawica Rzeczypospolitej nie wystawiła swoich list wyborczych, to idea Europy Christi nadal żyje i jest aktualna

Dr Krzysztof Kawęcki
Prezes Prawicy Rzeczypospolitej

Załączniki:Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]