Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
17-04-2019
Komunikat Prawicy Rzeczypospolitej

W związku z oświadczeniem organizatorów kampanii partii Prawdziwa Europa po niezarejestrowaniu ich list wyborczych oświadczyć chcemy, co następuje:

Niepowodzenie tego „projektu” (jak go określa sam inicjator) wynikło po pierwsze z jego partykularnego charakteru, po drugie - z bierności i niepodejmowania czynnej akcji politycznej w kampanii wyborczej. Bo kampania powinna być zarówno zapowiedzią, jak i pierwszą częścią podejmowanej polityki. W całej kampanii „projekt” ten odbył jedną konferencję prasową. Zdołał również zarejestrować komitet wyborczy jedynie w jednym okręgu wyborczym.

Samodzielna akcja Prawicy Rzeczypospolitej w tej sytuacji była konieczną próbą kontynuacji czynnej polityki, bez biernego przyglądania się jak dorobek naszej partii roztapia się w bezczynności, która pozostaje jedynie „projektem”.

Inicjator Prawdziwej Europy wielokrotnie odrzucał pomysł wspólnego budowania szerokiej koalicji katolickiej, twierdząc, że grupa ta musi wystartować w wyborach pod własną i żadną inną nazwą. I tak wystartowała. Prosimy więc dziś, żeby nie angażował naszej partii
w usprawiedliwianie przyczyn swojego niepowodzenia.


(-) Lidia Sankowska-Grabczuk
Rzecznik Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Lech Łuczyński
Sekretarz Generalny Prawicy

Załączniki:Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]