Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
04-06-2008
Marek Jurek: dziękuję Solidarności za poparcie

Podczas dzisiejszych spotkań Marek Jurek odnosił się do problemów związanych z polityką prorodzinną oraz zapowiedział działania na rzecz wprowadzenia ordynacji większościowej.

Lider Prawicy Rzeczypospolitej spotkał się w Przeworsku z kierownictwem Oddziału Solidarności, który oficjalnie udzielił mu poparcia w wyborach do Senatu. Po południu prowadził zebranie wyborcze w Sieniawie. W swoim wystąpieniu były marszałek Sejmu zapowiedział dalsze działania na rzecz umocnienia rodzin: jeszcze głębsze ulgi prorodzinne PIT, wydłużenie urlopów macierzyńskich, silniejsze gwarancje zatrudnienia dla matek wracających do pracy po urodzeniu dziecka. „Żaden z moich kontrkandydatów – mówił – ani poseł Zając, ani dr Lewicki nie jest w stanie zagwarantować tak konsekwentnej pracy na rzecz praw rodziny.”

Marek Jurek powiedział, że „skandalem jest wykorzystywanie do propagandy antyrodzinnej tragedii dzieci maltretowanych przez konkubentów matek.” Mówił, że rodzina jest najbezpieczniejszym środowiskiem dla dziecka. Najwyższa pora, by państwo uświadomiło sobie wartości wiernej i trwałej rodziny. Dzieci mają prawo, by rodzice ich nie porzucali – dodał.

Komentując znaczenie nadchodzących wyborów przedterminowych powiedział, że „są to wybory na jutro i na pojutrze”. Marek Jurek zapowiedział, że chce wykorzystać swój sukces wyborczy do nakłonienia PiS do poważnego traktowania poglądów chrześcijańsko-konserwatywnych. Podkreślił, że Prawica Rzeczypospolitej chce współpracy z Prawem i Sprawiedliwością, ale dodał, że tylko Prawica Rzeczypospolitej gwarantuje dziś aktywną politykę na rzecz Europy szanującej prawa narodów i życie chrześcijańskie, na rzecz przełamania kryzysu demograficznego, na rzecz uzdrowienia polityki polskiej.

Były marszałek Sejmu uznał za konieczny element naprawy życia politycznego wprowadzenie wyborów większościowych. Zapowiedział, że po swoim wyborze jeszcze w tym roku wystąpi o skreślenie w art. 96 Konstytucji wymogu proporcjonalności, czyli głosowania na listy. „Posłów będą wybierać ludzie, nie centrale partyjne, a zgłaszając wniosek o wprowadzeni wyborów większościowych do Sejmu zmuszę wielkie partie do podjęcia tej sprawy, by nie uciekały przed wyborcami i opinią publiczną porzucając swoje wcześniejsze deklaracje” – powiedział Marek Jurek.
--
Biuro Prasowe Prawicy RzeczypospolitejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]