Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
11-12-2018
Komunikat po ChKSie 8 grudnia RP 2018

W sobotę 8 grudnia, podczas VI Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego odbywającego się na Stadionie Narodowym w Warszawie ogłoszono powstanie Komitetu Akcji Wyborczej Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego.

Inicjator Kongresu, poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Jurek w wystąpieniu inicjującym zwracał uwagę na konieczność konkretnej pracy o zachowanie chrześcijańskiego charakteru Europy. Polska nie przetrwa jako niepodległe i suwerenne państwo, jeśli Europa będzie odrzucać nasze wartości.

Przykładem takiego odrzucenia jest genderowa konwencja stambulska, która uderza w fundamenty społeczne. Jurek wezwał polski rząd do jej niezwłocznego wypowiedzenia, a równocześnie zachęcił, by Polska podjęła inicjatywę promocji Konwencji Praw Rodziny, przygotowanej z inicjatywy europosła Marka Jurka i Prawicy Rzeczypospolitej.

Lider Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego zwrócił uwagę, że PiS „emocjonalnie i finansowo wspiera katolików” czym bardzo skutecznie usypia odpowiedzialność społeczną.

Wskazał też z kim widzi możliwość budowania republikańskiego bloku politycznego. Wymieniony został Paweł Kukiz ze swoim ruchem, Ruch Prawdziwa Europa, inicjatywa Europa Christi. Jurek zachęcał PSL do odłączenia się od liberalnej opozycji, którą określił mianem „partii zagranicy”.

„Ale co my powinniśmy robić? Potrzebna jest silna, aktywna, odważna opinia
chrześcijańska. Przede wszystkim nie możemy – jak większość polityków – bać się społeczeństwa. Jesteśmy wielkim narodem. Doświadczyliśmy wiele i straciliśmy wiele, ale zachowaliśmy najważniejsze” – podsumował Marek Jurek.

Kongres ogłosił inicjatywę Narodowego Marszu Życia, który przejdzie ulicami
Warszawy 24 marca 2019 r.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]