Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
29-05-2008
Marek Jurek na Zjeździe Solidarności Przemyskiej: Solidarność jest ciągle potrzebna Polsce

We wtorek (29.5.) Marek Jurek wziął udział w XV Walnym Zebraniu Delegatów Regionu NSZZ Solidarność Ziemi Przemyskiej.

Podczas przemówienia Marek Jurek wyraził przekonanie o konieczności aktywnej roli Solidarności w życiu publicznym; szczególnie w sprawach takich jak prawa rodziny, ochrona przedsiębiorstw przed nieodpowiedzialnymi prywatyzacjami (w kontekście zapowiedzi rządu Tuska) czy współpraca z zagranicznymi związkami zawodowymi w krajach Unii, gdzie pracują Polacy.

Marek Jurek podziękował Solidarności za zaangażowanie na rzecz prawa do odpoczynku niedzielnego. Bez Solidarności nie udałoby się nawet uzyskać tych kilkunastu wolnych dni, które mamy dzisiaj, ale zachęcam Was do dalszej walki o zagwarantowanie wypoczynku pracowniczego – powiedział. Marek Jurek i Prawica Rzeczypospolitej głosowali (zgodnie ze stanowiskiem Solidarności) za zagwarantowaniem wszystkich wolnych niedziel, w odróżnieniu od stanowiska PO i PiS.

Były marszałek Sejmu podkreślił, że stałym kierunkiem polityki gospodarczej musi być zmniejszanie podatków PIT dla rodzin wychowujących dzieci. Wielką ulgę podatkową na wychowywane dzieci uznał za swoje największe osiągnięcie ostatnich lat; tym ważniejsze, że przeprowadzone wbrew stanowisku rządu.
Marszałek Marek Jurek zapowiedział dalsze działania na rzecz praw matek, przez wydłużenie urlopów macierzyńskich, lepsze ubezpieczenia i silniejsze gwarancje powrotu do pracy dla kobiet na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.

Marek Jurek przebywał na XV Walny Zebraniu Delegatów Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemi Przemyskiej na zaproszenie władz Regionu.
--
Biuro Prasowe Prawicy RzeczypospolitejCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]