Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
08-11-2018
Poseł Klawiter o projekcie ustawy w obronie życia i zdrowia dzieci poczętych in vitro

Poseł Prawicy Rzeczypospolitej, dr Jan Klawiter był gościem programu "Siódma9", poranka rozgłośni katolickich. Wśród poruszanych tematów był także najnowszy projekt ustawy w obronie życia i zdrowia dzieci poczętych in vitro.

- Około 20 posłów podpisało się pod tym projektem. To jest projekt Prawicy Rzeczypospolitej, którą reprezentuję w Sejmie - poinformował. - My jako Prawica Rzeczypospolitej jesteśmy przeciwni w ogóle tej metodzie, bo to jest manipulacja przy tworzeniu się nowego życia. Natomiast uważamy, że jest potrzeba obrony tego bezbronnego człowieka, bo życie ludzkie zaczyna się w momencie poczęcia i to ciągle musimy mówić i to ciągle podkreślać, że to nie jest wymysł Kościoła, tylko stańmy na gruncie nauki - stwierdził poseł Prawicy Rzeczypospolitej.

Dlaczego projekt nie zakłada całkowitego zakazu in vitro? - Musimy jako politycy takie narzędzia stosować, które są możliwe. Naszym zdaniem jest możliwe przekonanie i parlamentu i społeczeństwa do tego, że takie rozwiązanie jest lepsze niż to poprzednie. To tak jak z aborcją - dlaczego nie pójdziemy na całość, jak jest oczywiste: życie ludzkie zaczyna się od poczęcia i trzeba je bronić we wszystkich przypadkach. Tak samo szukamy tutaj pewnego kompromisu, który jest możliwy do osiągnięcia - powiedział poseł Jan Klawiter.

Całość audycji można wysłuchać na stronie siodma9.pl.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]