Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
02-07-2018
Do Rzeczy: "To ta sama gra z opinią publiczną, co 11 lat temu". Marek Jurek punktuje PiS w kwestii aborcji

Popełniają te same błędy co 11 lat temu. (...) To jest ta sama gra z opinią publiczną, gra na zwłokę. Liczyłem na to, że błędy można naprawiać, ale jak widać politycy bardzo często są zafiksowani na swoim poczuciu misji w walce o władze i nie bardzo chcą te błędy naprawiać – mówił o stosunku PiS do aborcji Marek Jurek.

W ocenie europosła, partia rządząca popełnia obecnie te same błędy, które popełniła 11 lat temu. – Myślę, że przyczyny dla których Marian Piłka, ja, śp. Małgorzata Bartyzel, Lucyna Wiśniewska, Artur Zawisza i inni musieliśmy opuścić tę partię stają się dużo bardziej zrozumiałe – uznał. – To jest ta sama gra z opinią publiczną, gra na zwłokę. Liczyłem na to, że błędy można naprawiać, ale jak widać politycy bardzo często są zafiksowani na swoim poczuciu misji w walce o władze i nie bardzo chcą te błędy naprawiać – dodawał.

Marek Jurek wyraził pogląd, że kwestia aborcji to tak naprawdę odpowiedź na fundamentalne pytanie, "wybór między tym, czy chcemy żyć w państwie, w którym szanuje się życie, rodzinę i wychowanie jako prawa podstawowe, czy w państwie, które Benedykt XVI nazwał dyktaturą relatywizmu". – To jest fundamentalny wybór ustrojowy i politycy powinni mieć odwagę zabrać w tej sprawie głos. Szkoda, że tracą okazję. My ją daliśmy i co więcej, wydarzenia ostatnich miesięcy powodują, że wielu ludzi, którzy wówczas nie rozumieli naszej decyzji, teraz ją zrozumieją – tłumaczył.

Więcej na stronie DoRzeczy.pl.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]