Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
28-06-2018
Radio Maryja - Dr Kawęcki: Nowa polska polityka migracyjna sprzyja działalności nielegalnych grup przestępczych

Nowa polityka migracyjna polskiego rządu w jakiś sposób sprzyja działalności nielegalnych grup przestępczych – mówił prezes Prawicy Rzeczypospolitej Krzysztof Kawęcki we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja. Rząd chce sprowadzać do Polski już nie tylko pracowników ze Wschodu, ale także z państw Azji.

Tymczasem nielegalnie co roku do naszego kraju trafiają już dziesiątki tysięcy osób z Azji i Afryki. Media poinformowały w tym tygodniu, że fikcyjne firmy masowo sprowadzają imigrantów do Polski. Chodzi o agencje, które rzekomo potrzebują pracowników.

Dzieje się tak przez liberalne przepisy. Polska przyznaje karty pobytu osobie ubiegającej się o pracę na okres prawie trzech lat. W Unii Europejskiej jest to rok.

Teraz rząd chce łatać dziury na rynku pracy obcokrajowcami. W ocenie dr Krzysztofa Kawęckiego świadome sprowadzanie pracowników może zwiększyć nielegalny proceder.

– To jest zapisane wyraźnie w dokumentach rządowych – np. tutaj uprzywilejowani są Filipińczycy i Wietnamczycy, którzy tak naprawdę praktycznie nie muszą uzyskiwać zgody na miejsce pracy. W tym zakresie, można powiedzieć, ten system, ta nowa polityka migracyjna rządu w jakiś sposób też sprzyja działalności tych nielegalnych grup przestępczych – komentował gość „Aktualności dnia”.

Do Polski najwięcej przybywa obywateli Ukrainy. Co może niepokoić, nielegalnie sprowadzane są także osoby z tzw. państw podwyższonego ryzyka.

Warto zauważyć, że zalegalizowanie pobytu przez obcokrajowca nad Wisłą uprawnia go do podróżowania po państwach Europy Zachodniej.

Źródło: Radio Maryja.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]