Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
22-06-2018
Radio Maryja - Zaprezentowano projekt Konwencji Praw Rodziny

W Warszawie zaprezentowano projekt międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny przygotowany przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Dokument powstał z inicjatywy eurodeputowanego Marka Jurka, prezesa Prawicy Rzeczypospolitej.

Konwencja to odpowiedź na nasilające się ataki na rodzinę. Dokument ten kodyfikuje podstawowe wartości, na których opierają się wszystkie cywilizowane społeczeństwa. Taką wartością jest właśnie rodzina jako naturalna komórka społeczna.

W Konwencji zapisano najważniejsze prawa rodziny, która opiera się na dobrowolnym małżeństwie kobiety i mężczyzny. W tekście zawarto m. in. zapisy dotyczące praw małżonków, praw dzieci, a także takie, które obejmują wskazania w przeciwdziałaniu przemocy domowej – mówi prezes Prawicy Rzeczypospolitej europoseł Marek Jurek.

– Jestem przekonany, że prezentujemy dzisiaj bardzo ważny projekt dokumentu, który chcielibyśmy, żeby jak najszybciej stał się oficjalnym stanowiskiem Rzeczpospolitej, dlatego że Polska musi mieć jasny, klarowny przekaz na forum międzynarodowym, wyrażający wartości, których bronimy i zasady ładu społecznego, które uważamy za gwarantujące wolność, dobro wspólne, wszystkie dobra społeczne, które Polska chce chronić w swoim życiu – podkreśla Marek Jurek.

W najbliższym czasie Konwencja ma trafić do organów władzy publicznej w Polsce. To dokument inspirowany dorobkiem międzynarodowym – zaznacza Karina Walinowicz, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

– Samą Konwencję można podzielić na dwie części. W pierwszej znajdują się normy, które chronią rodzinę, chronią dzieci, małżeństwa, rodzicielstwo. Druga część zawiera normy odnoszące się do ochrony przed przemocą domową i przemocą godzącą w życie rodzinne – wskazuje Karina Walinowicz.

Autorzy Konwencji wskazują, że jest to alternatywa dla tzw. konwencji antyprzemocowej. Konwencja stambulska promuje ideologię lewicowo-liberalną.

Źródło: RadioMaryja.pl.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]